Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye müebbet hapis cezası

mahkemesi, daha önce idam konusunda görüş için dosyasını müftülüğe gönderdiği, yle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı 'yi müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Giriş Tarihi: 16.6.2015 12:16 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 14:03
Mursi'ye müebbet hapis cezası
mahkemesi, "casusluk" davasında daha önce idam konusunda görüş için dosyasını müftülüğe gönderdiği, yle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed ve İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Muhammed Bedii'yi müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, HAP Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci, İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hayrat Şatır ile Cumhurbaşkanlığı Sekreteri Ahmed Abdulati'nin ise idamına hükmetti.

Mısır'da daha önce idam konusunda görüş için dosyaları müftülüğe gönderilen darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi ve 121 kişinin yargılandığı davada mahkeme nihai kararını açıkladı.

ESMA'NIN BABASINA İDAM

Mahkeme kamuoyunda "Büyük casusluk" olarak bilinen ve 36 kişinin yargılandığı davada Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci, İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hayrat Şatır ile Cumhurbaşkanlığı Sekreteri Ahmed Abdulati'nin de aralarında bulunduğu 16 kişiye ise idam, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Muhammed Bedii'nin de aralarında bulunduğu 17 kişiye müebbet hapis cezası verdi.

İdama çarptırılan sanıklardan Şatır'dan sonra İhvan'ın "ikinci beyni" olarak bilinen Mahmud İzzet'in de aralarında bulunduğu 13 kişi gıyaben yargılanıyordu.

Mahkeme, aynı davada Mursi dönemi, Cumhurbaşkanlığı Divanı Başkanı Muhammed Rifaa et-Tahtavi ve yardımcısı Esad Şeyha'nın ise 7 yıl ağır hapis cezasına hükmetti. Sanıklardan birinin de yargılama sürecinde hayatını kaybettiği belirtildi.

MURSİ'NİN KARARI BUGÜN VERİLECEK

MURSİ'Yİ İDAMA GÖTÜREN SEBEPLER-TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi'ye müebbet hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN