Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da elektrik zammını protesto eden eylemcilere sert müdahale

Giriş Tarihi: 23.6.2015 13:45
Erivan'da elektrik zammını protesto eden eylemcilere sert müdahale

’ın başkenti ’da konut hizmetleri ve artan elektrik fiyatlarını protesto etmek isteyen binlerce kişi Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kuşattı, eylemcilere tazyikli su ile müdahale etti

'ın başkenti 'da elektriğe yapılan zammı protesto etmek için dört gündür gösteri düzenleyen eylemcilere polis tazyikli suyla müdahale etti, çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu Baghramyan Caddesi'ni dün akşam trafiğe kapatan göstericiler, oturma eylemine burada devam etti. Polis ile göstericiler arasında süren görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine polis bu sabah göstericilere tazyikli su sıkarak müdahale etti. Müdahale sırasında çok sayıda eylemci gözaltına alındı.
Erivan'da 19 Haziran'da binlerce kişi, elektriğe yapılan zammı protesto etmek için gösteri düzenlemiş, bir grup gösterici daha sonra oturma eylemine başlamıştı. Özgürlük (Azatutyan) Meydanı'nda toplanan göstericiler, Kamu Hizmetleri Denetim Komisyonu'nun elektriğe 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere zam yapılması yönündeki kararının iptal edilmesini, mevcut fiyatta da indirim yapılmasını talep ediyor.

Ermenistan'da elektrik hizmeti sağlayan şirket, Ermenistan Kamu Hizmetleri Denetim Komisyonu'na elektrik fiyatlarının 17,08 Ermeni Dramı artırılması için başvuruda bulunmuş, komisyon, 6,93 dramlık (yüzde 16 oranında) fiyat artışı yönünde karar almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erivan'da elektrik zammını protesto eden eylemcilere sert müdahale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN