Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de yaralı liyi linç ettiler

Giriş Tarihi: 23.6.2015 15:10
İsrail'de yaralı Suriyeliyi linç ettiler

li bir grup Dürzi, yaralı lileri taşıyan ambulansa saldırdı. Ambulansın içinde bulunan yaralılardan birinin öldürüldüğü saldırıda 2 İsrail askeri de yaralandı.

'in işgal altında tuttuğu Golan Tepeleri yakınında yer alan Mecd El Şems bölgesinde, 2 liyi taşıyan askeri ambulans, gece taşlı saldırıya uğradı. saldırıda yaralı Suriyelilerden biri hayatını kaybetti. İsrail'de yaralı Suriyelileri taşıyan ambulansa düzenlenen saldırıda bir kişinin öldüğü belirtildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail'in işgal altında tuttuğu Suriye sınırındaki Golan Tepeleri yakınında yer alan Mecd El Şems bölgesinde, 2 Suriyeliyi taşıyan askeri ambulans, gece "İsrailli bir grup Dürzi" tarafından taşlı saldırıya uğradı.

Yalon saldırıyı kınadı

Çıkan olaylarda Suriyeli yaralılardan biri hayatını kaybetti, 2 İsrail askeri hafif şekilde yaralandı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, saldırıyı kınadı.
Olayın soruşturulup sorumluların yargılanacağını belirten Yalon, "İsrail bir hukuk devleti. Anarşiye, şiddetin hakim olmasına ve bir kesim içerisindeki azınlığın kendisini kanun yerine koymasına izin vermeyeceğiz" ifadesini kullandı.

Yaralılar Muhaliflerdendi

Saldırıya uğrayan Suriyeli yaralıların muhaliflerden olduğu iddia edildi.
İsrail basınında çıkan haberlere göre, ülkedeki Dürziler, "Suriyelilerin tedavi amaçlı" İsrail'e getirilmesine karşı çıkıyor. İsrail'de yaşayan ve ana dilleri Arapça olan Dürziler, genelde asker ve polis olarak görev yapıyor.
Öte yandan Suriyeli yaralının hayatını kaybettiği taşlı saldırı, son 24 saat içerisinde İsrailli Dürziler tarafından, Suriyelileri taşıyan ambulanslara düzenlen ikinci saldırı olduğu belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'de yaralı Suriyeliyi linç ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN