Dışişleri, 'le görüşmeyi doğruladı

Giriş Tarihi: 24.6.2015 16:53
Dışişleri, İsrail'le görüşmeyi doğruladı

Mevlüt Çavuşoğlu, Müsteşar Feridun Sinirlioğlu'nun Roma'da Dışişleri Direktörü ile görüştüğünü doğruladı.

Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun Roma'da Dışişleri Direktörü Dore Gold ile görüştüğünü doğrulayarak, "Hiç görüşmeden nasıl bir uzlaşma sağlanabilir ki? Geçmişten beri uzmanlar düzeyinde iki ülke bir araya geliyor." dedi.
Çavuşoğlu, bugün makamında Foto Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Görüşmede, Mavi Marmara baskının ardından diplomatik ilişkilerin ikinci katip düzeyine düştüğü İsrail'le ilişkileri yeniden canlandırmak için Sinirlioğlu'nun, Gold ile Roma'da görüştüğü iddiaları da gündeme geldi.
Çavuşoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

"TOP İSRAİL'DE"
"İlişkilerin normalleşmesi adına iki ülkenin görüşmesi çok normal. Hiç görüşmeden nasıl bir uzlaşma sağlanabilir ki? Zaten bu görüşmeler yeni değil. Geçmişten beri uzmanlar düzeyinde iki ülke bir araya geliyor. Bir konuda anlaşma sağlandı (özrü kastederek). Ancak bizim istediğimiz iki konuda (ölenlerin yakınlarına tazminat ödenmesi ve Gazze'ye ablukanın kaldırılması) top karşı tarafta. Biz onlardan cevap bekliyoruz. Ancak belki daha önce bile mutabakata varılabilecek birçok noktada İsrail'in iç siyasi dengeleri yüzünden süreç uzadı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri, İsrail'le görüşmeyi doğruladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN