Mısırlı gazeteciden Erdoğan'a teşekkür

Mısır'ın talebi ile Almanya'da gözaltına alınan gazeteci Ahmed Mansur, serbest kaldıktan sonra ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

Giriş Tarihi: 24.6.2015
Mısırlı gazeteciden Erdoğan'a teşekkür
Almanya'da Berlin Tegel Havalimanı'nda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan gazeteci Ahmet Mansur, düzenlediği basın toplantısında, desteği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini iletti. Arap dünyasının en saygın gazetecilerinden biri olan Mansur, Mısır Devlet Başkanı Abdulfettah Sisi'nin Almanya ziyaretinden hemen sonra gözaltına alınmasının ise manidar olduğunu söyledi.

"KARAR SİYASİ"
Özgür bir gazeteci olduğuna işaret eden Mansur, "Ben gerçekleri yazarım. Diktatörlüklerden nefret ederim. Mısır'daki diktatör rejimin karşısındayım. Tüm dünyadaki diktatör rejimlerin karşısındayım. Özgürlüğü seviyorum" ifadesini kullandı. "Mesleğimi icra etmeye ve doğruları aktarmaya devam edeceğim" diyen 52 yaşındaki gazeteci için, Mısır yargısı 2011 yılında, Hüsnü Mübarek'in devrildiği halk ayaklanması esnasında 'bir avukata işkence etmek' suçundan 15 yıl hapis cezası vermişti. Mansur, yargı kararının siyasi olduğunu ve suçlamaların saçma olduğunu defalarca dile getirmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısırlı gazeteciden Erdoğan'a teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN