: Güvencemiz silahlarımız

ABD ve , doğu Avrupa'ya ağır silah yerleştirme planları yaparken, Rusya Devlet Başkanı 'den tehdit gibi bir açıklamada geldi.

Giriş Tarihi: 25.6.2015 17:01 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 17:25
Putin: Güvencemiz silahlarımız
Silahlı kuvvetleri güçlendirmekten vazgeçmeyeceklerini belirten , ülkesi için bir numaralı güvencenin silahlar olduğunu açıkladı.
Askeri okullardan mezun subayların diploma töreninde dünyaya gövde gösterisi yapan Putin, "Sınırlarımızda beliren tehditleri de dikkate aldığımızda, Rusya'nın egemenlik ve toprak bütünlüğünün korunmasında en etkin aracın güçlü ordu ve modern silahlar olduğunu söyleyebilirim.

Vatandaşlarımızın barış ve huzur içerisinde yaşamasının güvencesi budur. Sanırım sizler beni çok iyi anlıyorsunuz" dedi.
Rusya'nın silahlı kuvvetlerini güçlendirme programından hiçbir koşulda taviz verilmeyeceğini vurgulayan Putin, örnek olarak vurucu nükleer gücün arttırılması, uzay birliklerinin kurulması, klasik uçak, tank, top ve tüfeklerin modernize edilmesini gösterdi.

PUTİN'İN YENİ OYUNCAKLARI-TIKLAYIN

PUTİN'DEN ASKERİ ŞOV-TIKLAYIN

DÜNYA'NIN EN GÜÇLÜ ORDULARI-TIKLAYIN

Rusya lideri Putin'in "Güvencemiz silahlarımız" açıklaması, ABD ve 'nun doğu Avrupa ülkelerine ağır silah yerleştirme planlarını duyurmasından hemen sonra yapılması dikkat çekti. Hâlbuki Kremlin daha 10 gün önce "ABD ile yeni silah yarışına girmek niyetinde değiliz" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin: Güvencemiz silahlarımız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN