Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Netanhayu'dan alaycı mektup!

İsrail Başbakanı Binyamin 'nun 3. Özgürlük Filosu'nda bulunan 47 aktiviste verilmek üzere "alaycı" bir mektup yazdı. Gazze'ye insanı yardım malzemesi götürmeyi amaçlayan filoda bulunan aktivistlere, "Yolunuzu kaybetmiş olmalısınız. İsrail'e hoş geldiniz" diyeceği belirtilen mektupta, "Muhtemelen buraya değil, Suriye'ye gitmek niyetindeydiniz" ifadeleri yer aldı.

Giriş Tarihi: 29.6.2015 10:21 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 10:27
Netanhayu'dan alaycı mektup!
'nun, İsrail'in 2007'den beri Gazze topraklarındaki lilere karşı sıkı biçimde sürdürdüğü ablukayı delmeyi ve Gazze'ye insanı yardım malzemesi götürmeyi amaçlayan filoda bulunan aktivistlere, "Yolunuzu kaybetmiş olmalısınız. İsrail'e hoş geldiniz" diyeceği belirtilen mektupta, şu ifadelerin yer aldığı öğrenildi.

"Muhtemelen Suriye'ye gitme niyetindeydiniz"

Mektupta; "Muhtemelen buraya değil, Suriye'ye gitmek niyetindeydiniz. Orada Esed rejimi, katil İran rejiminin yardımıyla her gün kendi halkını katlediyor. İsrail ise Hamas gibi suçsuz sivillere saldıran terör örgütleri gerçeğiyle yüzleşiyor. Buna karşılık İsrail, uluslararası hukuk çerçevesinde kendi vatandaşlarını savunuyor."

Netanyahu'nun mektubunda ayrıca İsrail'in Gazze'ye geçişine izin verdiği tır sayısı ve yardım miktarına yer verilerek, bunların Özgürlük Filosu'ndaki teknelerden 500 bin kat daha fazla olduğu öne sürülüyor.

Mektupta son olarak, "İsrail, geçmişte birçok kez yapıldığı gibi Gazze Şeridi'ne denizden kaçak olarak silah sokulmasına izin vermek niyetinde değil" ifadesine yer veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanhayu'dan alaycı mektup!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN