'Referandumdan ‘Evet’ çıkarsa istifa edeceğim'

Giriş Tarihi: 2.7.2015 16:49
'Referandumdan ‘Evet’ çıkarsa istifa edeceğim'

Yunanistan Maliye Bakanı Varufakis, kreditörlerin öne sürdüğü koşulların oylanacağı referandumdan 'Evet' sonucu çıkması halinde istifa edeceğini söyledi.

Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, Bloomberg televizyonunda katıldığı programda yaptığı konuşmada, Yunanistan'ın mali programının tarihte uluslararası düzeyde en büyük başarısızlık olduğunu söyledi.

Borcun yeniden düzenlenmesine karşı olduğunu ifade eden Varufakis, "Borcun yeniden düzenlenmesini kapsamayan bir anlaşmayı imzalamaktansa elimi kesmeyi tercih ederim. Halk oylamasının sonucu 'Evet' olursa görevimden istifa edeceğim" dedi.

Halk oylaması sonucunda 'Hayır' çıkmasını beklediğini belirten Varufakis, bu durumda müzakerelerin devam edeceğini ve anlaşma olacağını ancak bu anlaşmanın kreditörlerin önerdiğinden farklı olacağını savundu.

ATM'den 60 avro almak için kuyrukta bekleyip beklemediğine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Varufakis, kuyrukta beklemeyi küçük düşürücü bulduğunu belirterek, "Bunu yapmayan belki tek Yunan benim. Son zamanlarda çok kısıtlı yaşam sürüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Referandumdan ‘Evet’ çıkarsa istifa edeceğim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN