Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Son kez uyuyacaksın' deyip ötanazi yapıyor

Kolombiya'da ötanazinin yasal olmasından sonra 79 yaşındaki bir kanser hastası hayatını sonlandırdı. Yıllardır gizlice ötanazi uygulayan doktor Quintana da anılarını anlattı

Giriş Tarihi: 5.7.2015
'Son kez uyuyacaksın' deyip ötanazi yapıyor
Kolombiya'da son yıllarda tartışma konusu olan ötanazinin yasal hâle gelmesinin ardından, yasal yolla ilk ötanazi 79 yaşındaki gırtlak kanseri Ovidio Gonzalez'e yapıldı. Bugüne kadar bu uygulamayı gizlice yapan bir doktorun hikâyesi de gün ışığına çıktı. Ötanazi yapmak isteyen hastalardan sıkça telefon aldığını ve çoğunun ricasını yerine getirdiğini itiraf eden Dr. Gustavo Quintana, çevresi tarafından "Doktor Ötanazi" olarak tanınıyor. Quintana en son, ölmek isteyen mide kanseri bir kadının hayatını sonlandırmış. Hastalarının evlerine giderek gizlice hayatlarını sonlandırdığını anlatan Quintana, bugüne kadar 234 hastanın talebini yerine getirmiş.

HERŞEY 9 DAKİKADA BİTİYOR

Dr. Gustavo Quintana o anlara dair de şu detayları veriyor: "Çoğu zaman hastanın yakınları yanı başında oluyor. Prosedür yaklaşık 9 dakika sürüyor ve genellikle de müzik çalınıyor. Zehri enjekte ederkense hastanın kulağına sessizce 'Sakin ol. Son bir kez daha uykuya dalacaksın. Rahat, huzurlu bir uyku' diyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Son kez uyuyacaksın' deyip ötanazi yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN