Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunanistan'da emekli maaşını alamayan amcanın isyanı

Selanik'te eşinin emekli maaşını çekmek için girdiği bankadan eli boş çıkan 77 yaşındaki Giorgos Chatzifotiadis, yere yığılıp ağladı.

Giriş Tarihi: 5.7.2015 22:11 Güncelleme Tarihi: 5.7.2015 22:16
Yunanistan'da emekli maaşını alamayan amcanın isyanı
AFP muhabirinin çaresizlik içinde ağlarken görüntülediği Chatzifotiadis'in fotoğrafı, sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

Eşinin 120 euro olan emekli maaşını dört ayrı ATM'den de çekemeyen Chatzifotiadis, 'ülkesini böyle felaket bir halde görmeye tahammülü kalmadığı için bitkin olduğunu' söyledi:

"Vatandaşlarımızın ekmek almak için yani sadece üç beş kuruş dilendiğini görüyorum. İntiharların giderek arttığını görüyorum. Ülkemi bu durumda görmeye tahammülüm yok."

"AVRUPA VE YUNANİSTAN HATALAR YAPTI ANCAK ÇÖZÜM BULMALI"

Yunanistan'ın kuzey bölgelerinde yaşayanların çoğu gibi kendinin de eşiyle birlikte birkaç yıl Almanya'da önce kömür ocağında ardından da dökümhanede çalıştığını anlatan Chatzifotiadis, "Avrupa ve Yunanistan hatalar yaptı ancak çözüm bulmak gerekir" dedi.

"OY VERMEK İÇİN SANDIĞA GİDECEK PARAM YOK"
Yaşlı adam, ayrıca evine 80 kilometre mesafede bulunan sandığa gidecek parası olmadığını ve bu sebeple referandumda oy kullanamayacağını da söyledi.

Chatzifotiadis'in bu hikayesi ise sosyal medyada hayli yankı buldu.

İnternet kullanıcılarından biri, "Bu tür hikayeler yürek parçalıyor" yorumunda bulunurken bir diğeri, "İki dünya savaşının bitiremediğini ekonomik savaşlar bitiriyor" görüşünü dile getirdi.

Twitter kullanıcılarından Kelly, "Giorgos Chatzifotiadis için para toplamaya başlayabilir miyiz? Hayatı boyunca çalıştıktan sonra emekli maaşını alamıyor" fikrini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanistan'da emekli maaşını alamayan amcanın isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN