Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dikkat! Selfie çekerken ölme'

Rusya, yaralanmalara ve ölümlere neden olacak şekilde kaza geçirenlerin sayısının artmasının ardından "güvenli selfie çekme" kampanyası başlattı

Giriş Tarihi: 9.7.2015
'Dikkat! Selfie çekerken ölme'
B u yıl Rusya'da selfie çekmek istersen kendilerini riskli durumlara sokan kişilerden yaklaşık 100 tanesi yaralanırken, bir düzine kadarı da hayatını kaybetti. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı bir broşür hazırlayarak "Cool bir selfie hayatınıza mal olabilir" dedi. Broşürde "silahla selfie çekmek öldürür" uyarısı da bulunuyor. Bu uyarı mayıs ayında 21 yaşında bir kadının elindeki silahla selfie çekerken yanlışlıkla kendini vurmasının ardından yapıldı. Başından yaralanan kadın kurtuldu. Ocak ayında ise Urallar'da iki genç pimi çekilmiş bir el bombası ile selfie çekmek istemiş; bombanın patlaması üzerine ikisi de hayatını kaybetmişti. Telefonları ise bu korkunç olayı kaydemişti. Yine mayıs ayında Ryzan bölgesinden bir genç, demiryolundaki bir köprüde selfie çekmek isterken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Bakanlığın hazırladığı broşürlerin yanı sıra, internet sitelerinde video ve bir takım öğütler de bulunuyor. Broşürde trafik işaretlerine benzeyen grafiklerle tehlikeli selfie işaretleri de hazırlanmış.

ÜSTÜNE YILDIRIM DÜŞTÜ
Selfıe çubukları sadece Rusya'da can almıyor: İngiltere'de yürüyüşe çıkan bir grubun üstüne selfie çubuğu ile fotoğraf çekmeye çalışırken yıldırım düştü. 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayda selfie çubuğunun yıldırımı çektiği belirtildi. Mayısta da Romanya'nın Iasi şehrinde 18 yaşındaki Anna Ursu, bir trenin üstünde arkadaşıyla selfie çekerken selfie çubuğunun elektrik tellerine dokunması sonucu can vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dikkat! Selfie çekerken ölme'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN