Kıbrıslı emekli, bütün parasını Çipras'a yolladı

Giriş Tarihi: 9.7.2015
Kıbrıslı emekli, bütün parasını Çipras'a yolladı
Borç kriziyle zor duruma giren Yunan halkına bir destek de Kıbrıslı bir emekliden geldi. Güney Kıbrıs'ta bir dükkân işleten 88 yaşındaki Onoufrios Michaelides, Yunanistan'daki soydaşlarına elinden geldiğince katkı sağlayabilmek için bu ayki emekli maaşını Başbakan Aleksis Çipras'a gönderdi. 500 euroluk maaşını, bir banka çeki imzalayarak Çipras'a gönderen Michaelides, çekin üzerine yazdığı notta Yunan lidere, "Değerli Aleksis, milli bütçenize katkı sağlayacak bu ufak yardımı kabul ediniz" ifadeleriyle seslendi.

DANIŞMANIN TEŞEKKÜR TELEFONU
Limasol kentinde elektronik malzeme dükkânı işleten 88 yaşındaki Michaelides, "Televizyonda emekli maaşını çekebilmek için ATM kuyruğuna giren yaşıtlarımı görünce bu yardımı yapma kararı aldım" dedi. Michaelides, Başbakan Çipras'ın danışmanının kendisini arayarak teşekkür ettiğini de ifade etti.

KIZIL HAÇ DA EL UZATTI
Uluslararası Kızıl Haç Hareketi'nin Almanya şubesi, zor zamanlar yaşayan Yunanistan'a insani ve tıbbi yardıma hazır olduklarını söyledi. Ülke genelinde temel gıda ürünü ve tıbbi malzemelerin zor bulunduğuna dair haberler geldiğini belirten Kızıl Haç Sözcüsü Dieter Schutz, "Özelilkle sağlık alanında Her türlü yardıma hazırız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıbrıslı emekli, bütün parasını Çipras'a yolladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN