Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Netanyahu: Dünya barışı için en büyük tehdit İran'dır

İsrail Başbakanu Netanyahu, dünya barışı için en büyük tehdidin İran olduğunu savunarak, "İran'ın artan saldırganlığı IŞİD'den çok daha tehlikeli" dedi.

Giriş Tarihi: 9.7.2015 13:42
Netanyahu: Dünya barışı için en büyük tehdit İran'dır
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, siyonizmin kurucusu Theodor Herzl'in mezarının bulunduğu Batı Kudüs'teki Herzl dağında düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada, İran ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) daimi üyeleri ABD, Rusya, İngiltere, Fransa ve Çin ile Almanya'dan oluşan "5+1 grubu"yla yürütülen nükleer müzakereleri eleştirdi.

İran'ın, dünyadaki büyük güçlerden imtiyaz üstüne imtiyaz aldığını öne süren Netanyahu, şöyle konuştu:

"İran'ın elde ettiği bu imtiyaz anlaşmaları, nükleer silahlar elde etmesinin ve bunları geliştirmekte olduğu füzelerle kullanabilmesinin yolunu açıyor. İran, terörizmi yaymaya devam ediyor ve 30'dan fazla ülkede ağ kurdu. Uluslararası toplumun kararlarını sürekli ihlal eden bir ülkeye (İran) nasıl güvenilebilir? Nasıl olur da dallanıp budaklanan terör makinasının tekerleklerini yağlamayacağı koşulu öne sürülmeden İran'a yüzlerce milyar dolar verilebilir? Dünya barışı için en büyük tehdit İran'dır. İran'ın artan saldırganlığı IŞİD'den çok daha tehlikelidir ve bu saldırganlığın nihai hedefi dünyayı ele geçirmektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu: Dünya barışı için en büyük tehdit İran'dır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN