Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'deki hack skandalı 21.5 milyonu etkiledi

ABD hükümetine bağlı Personel Yönetim İdaresi’ndeki (OPM) geçen Nisan’da ortaya çıkan hack skandalı 21.5 milyonu etkilemiş.

Giriş Tarihi: 10.7.2015 13:09
ABD'deki hack skandalı 21.5 milyonu etkiledi
Obama yönetimi, 21 milyonu aşkın ABD'linin sosyal güvenlik kimlik numaraları ve başkaca önemli bilgilerinin hacker'lar tarafından çalındığını açıkladı.

"ABD tarihinin en büyük güvenlik açığı" olarak değerlendirilen olayda; kişilerin sağlık-finansal bilgileri, suç kayıtları, hükümet çalışanları ve akrabalarının isimleri ve adresleri de çalınan bilgiler arasında...

Bu olayın, Nisan'da 4.2 milyon hükümet çalışanın bilgilerinin çalınmasıyla "farklı fakat bağlantılı" olduğu belirtildi. Her iki hack saldırısından 22.5 milyon kişi etkilendi; bu rakam, ABD nüfusunun yüzde 7'sine tekabül ediyor.

Nisan'daki hack saldırısından Çin sorumlu tutulmuştu ancak Pekin, olayda dahli olduğunu kabul etmemişti.
Bu durum, ABD Kongresi'nde de tartışılmış ve devletin siber güvenlik sistemi sert eleştirilere maruz kalmıştı. Hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler, ABD hükümetinin insan kaynakları olarak çalışan Personel Yönetim İdaresi'nin başındaki Katherine Archuleta'nın görevden alınmasını talep etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'deki hack skandalı 21.5 milyonu etkiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN