Türkiye'nin en iyi haber sitesi

uzlaşma sağladı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 09:40 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 16:41
Yunanistan uzlaşma sağladı

Euro bölgesindeki 19 ülkenin ile yaptığı toplantı sonunda yeni bir kurtarma planında uzlaşmaya varıldığı öne sürüldü.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de dün akşam Euro Bölgesi Maliye Bakanları'nın ardından Euro Bölgesi liderleri 'ı görüşmek için bir araya geldi. Gece boyu süren 'acil zirve'de Yunanistan, Almanya, Fransa ve Avrupa Birliği'nin yeni bir kurtarma planında uzlaşmaya vardığı açıklandı.

YUNANİSTAN OSMANLI'DAN AYRILDIKTAN SONRA İFLAH OLMADI!!! TIKLAYIN


Yunanistan basın danışmanı da konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. Basın danışmanı, "Euro Bölgesi liderler zirvesinde anlaşmaya ulaşıldı" dedi. Taslağın diğer Euro Bölgesi ülkelerine sunulması bekleniyor.

AFP'nin Avrupalı bir kaynağa dayandırdığı haberine göre; Yunanistan Başbakanı Çipras, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande ve Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, euro kullanan 19 ülkenin katıldığı 'acil zirve' esnasında teklifin ana hatlarını belirledi.


Tusk'ın sözcüsü Proben Aaman da Twitter'dan attığı mesajda, "Avrupa Konseyi Başkanı, 'uzlaşma teklifi'yle büyük zirveyi tekrar topladı" yazdı.

Gizlilik şartıyla konuşan kaynak, "Şimdi 19 ülkeye sunulacak dört taraflı bir anlaşma sağlandı" ifadesini kullandı.

Fakat yine gizlilik şartıyla konuşan bir Yunan hükümet yetkilisi, "teklifte hâlâ çözülmesi gereken noktalar olduğunu" söyledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanistan uzlaşma sağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN