Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den ilişkileri açıklaması

Dışişleri Direktörü Gold, ve İsrail'in ortak tehditlerinin iki ülkeyi yakınlaştırmak ve çaba harcamak zorunda bıraktığını savundu

Giriş Tarihi: 22.7.2015 11:38
İsrail'den Türkiye ilişkileri açıklaması
Dışişleri Direktörü Dore Gold, İsrail ile 'nin karşı karşıya kaldığı ortak tehditler olduğunu savunarak, söz konusu tehditlerin, iki ülkenin ilişkilerini geliştirme adına çaba sarf etmeye zorladığını ifade etti.
İsrail radyosunun haberine göre, Gold yaptığı açıklamada, Türkiye ve İsrail ilişkilerine değinerek, "Özellikle IŞİD ve İran tarafından olmak üzere Türkiye ve İsrail'in karşı karşıya kaldığı ortak tehditler, iki ülkeyi yakınlaştırmak ve çaba harcamak zorunda bırakıyor" dedi.
Gold, tehditlere ilişkin detaylı bilgi vermedi.
Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile İsrail Dışişleri Direktörü Dore Gold'un geçen haziran ayında Roma'da görüştüğü ifade edilmişti.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, söz konusu görüşmeye ilişkin soruları, "İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi için daha önce de görüşmeler olduğu, çok net olan Türkiye'nin tavrının İsrail tarafından da bilindiği" şeklinde cevaplamıştı. Bilgiç, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinin ancak İsrail'in gerekli adımları atması durumunda gerçekleşecek bir durum olduğunu söylemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'den Türkiye ilişkileri açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN