Esad Karadavi için idam kararı verdi

Esad yönetimi, Mısırlı İslam alimi Yusuf El Karadavi için idam kararı çıkarttı.

Giriş Tarihi: 23.7.2015 17:56 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 05:48
Esad Karadavi için idam kararı verdi
'de Şam'daki mahkeme, 5 kişi hakkında verilen idam kararını açıkladı. 'Suriye'de teröre destek verdikleri ve terör örgütleri kurdukları' iddiasıyla haklarında idam kararı verilen kişilerin arasında Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Mısırlı alim Yusuf El Karadavi de var.'TERÖRE DESTEK VERİYOR' İDDİASI


Haklarında idam kararı verilen kişilerin arasında Esad muhalifi Suriye Ulusal Koalisyonu heyetinden yazar Mişel Kilo yer alıyor. Terör mahkemesinin asıl karar olarak açıkladığı kararda söz konusu kişilerin 'teröre destek verdiği, fitne yaydığı ve Suriye halkını savaşa teşvik ettiği' suçlamaları yer aldı. Rejimle savaşmaları için muhaliflere savaş ve militan yardımı sağladığı bilgisi verildi.

Buna göre Yusuf El Karadavi, Mişel Kilo ve diğer 3 kişi yakalanmaları halinde Şam mahkemesi tarafından idam edilecek.

SİSİ DE İDAM DEMİŞTİ


Sisi de idam kararı vermişti Katar'da ikamet eden Karadavi, Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi'nin askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılmasına karşı çıkmıştı.
Sisi yönetiminin güdümü altındaki mahkeme de Karadavi hakkında 'teröre destek verdiğİ' gerekçesiyle idam kararı vermişti.

Şam mahkemesinin aldığı karar sonrası böylece Sisi'den sonra Esad'da Karadavi için idam kararı vermiş oldu.

Kaynak:Haber7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad Karadavi için idam kararı verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN