Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da erken seçim sinyalleri

’da iktidarda olan Syriza Partisinin içindeki karışıklıkların ’ın parlamentodaki üstünlüğünü zedelemesi durumunda erken seçim yapılabileceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 30.7.2015 10:29
Yunanistan’da erken seçim sinyalleri
Başbakanı Alexis 'ın erken seçime gidilmesini istemediğini fakat partisindeki iç karışıklıkların buna yol açabileceği öğrenildi. Alexis Çipras bugün yaptığı açıklamada partisindeki kurtarma paketi karşıtları nedeniyle parlamentodaki üstünlüğünü kaybetmesi durumunda ulusal seçime gidilmesi çağrısında bulunacağını kaydetti. Yerel bir radyoya konuşan Çipras, hayati önem taşıyan kurtarma paketi anlaşmasının imzalanmasının ardından partinin geleceğine karar vermek için Eylül ayında partide kurultayı toplamak istediğini belirtti.
6 aydır iktidarda olan Syriza hükümeti, Euro Bölgesi'nin 3 yıl süreli 85 milyar Euro değerindeki kurtarma paketini parlamentoya sunmuş, paket tartışmalar ve anlaşmazlıklara rağmen kabul edilmişti. Parlamentodan onay alan paketle ilgili ülke kreditörleriyle yapılacak görüşmelerin 20 Ağustos'a kadar sonuçlanması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanistan’da erken seçim sinyalleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN