Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ları için İncirlik’e indi

’e karşı yapılacak operasyonlara katılmak üzere İncirlik’te konuşlanacak 480’inci Filo’ya bağlı ilk kol olan 6 F-16 savaş uçağı bugün Adana’daki üsse intikal etti.

Giriş Tarihi: 10.8.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 10.8.2015 16:58
ABD uçakları IŞİD için İncirlik’e indi

ile varılan mutabakat sonucu, 'e karşı operasyonlarda görev alacak savaş larından önce bu uçaklara yer hizmeti verecek olan 300 personel İncirlik'e geldi. İtalya'nın Aviano Üssü'nden kalkan F-16'lar da saat 14.30 sıralarında art arda Adana'daki üsse inmeye başladı.

İŞTE O ANLAR BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ TIKLAYIN!

Amerikan Hava Kuvvetleri'nin 480'inci Filo'ya dahil uçakların tümünün İncirlik'e intikalinin önümüzdeki hafta tamamlanacağı bildirildi.

Üsse F-16'ların yanı sıra, ABD'ye ait bir C-5 ve bir de KC-135 tipi askeri uçak iniş yaptı.


PENTAGON'DAN AÇIKLAMA

ABD Savunma Bakanlığı, ABD Hava Kuvvetleri'ne ait altı F-16 savaş uçağı ve yaklaşık 300 personelin bugün İncirlik Üssü'ne intikal ettiğini açıkladı.

Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, DAEŞ'e karşı yürütülen Doğal Kararlılık Operasyonları'nı destekleme çabaları kapsamında ABD Hava Kuvvetleri bünyesindeki F-16 savaş uçaklarından altısının ve 300 kişilik bir askeri ekibin bugün yerel saatle 16.00 civarında İncirlik Üssü'ne vardığı kaydedildi.


Açıklamada, İtalya'da bulunan Aviano Hava Üssü'ndeki 31. Savaşçı Kanadı'ndan olduğu belirtilen küçük çaplı birliğin, "Türkiye'nin DAEŞ'e karşı mücadele operasyonlarına ev sahipliği yapması kararını takiben üsse intikal ettiği" ifade edildi. Açıklamada, "ABD ve Türkiye, 60'dan fazla ulusun katıldığı koalisyonun üyeleri olarak, bölgede barış ve istikrar arayışlarında DAEŞ'e karşı mücadeleye yönelik taahhütte bulundular" denildi.

31. Savaşçı Kanadı, ABD Hava Kuvvetleri'nin Avrupa'da bulunan hava birliklerinden biri. İtalya Hava Kuvvetleri tarafından da kullanılan NATO'ya bağlı Aviano Hava Üssü'nü kullanan birlik, Alpler bölgesinin güneyini korumakla görevli.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD uçakları IŞİD için İncirlik’e indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN