Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Clinton'ın e-postaları korunacak

Giriş Tarihi: 12.8.2015 11:08
Clinton'ın e-postaları korunacak

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, 'un bakanlığı dönemine ait bazı e-postaların paylaşımı hakkında yazılı açıklama yaptı

Kirby, "Dışişleri Bakanlığı, hassas bilgilerin paylaşımının korunması yönündeki zorunluluğu ciddiye almaktadır" dedi.

Yapılan açıklamada, istihbarat servisinin tavsiyesi üzerine, 4 e-postadan ikisinin bazı bölümlerinin çok gizli seviyeye yükseltildiği belirtilerek, "Bakanlık çalışanları tarafından bu e-postalar 2009 ve 2011 yıllarında 'sınıflandırılmamış' sistem üzerinden yayıldı ve sonunda 'a yönlendirildi. Bu dosyalar gizli statüsünde değildi" ifadesi kullanıldı.

Kirby, "Dışişleri Bakanlığı, hassas bilgilerin paylaşımının korunması yönündeki zorunluluğu ciddiye almaktadır, çalışanlarını yüksek seviyede kurallara ve işlemlere, itaate tabi tutmaktadır" dedi.

Yapılan açıklamada ayrıca, e-postaların halka açıklanmadığı belirtilerek, istihbarat servisi yöneticisiyle bu dokümanların "çok gizli" statüde tutulup tutulmaması üzerine çalışıldığı belirtildi.

ABD'nin başkenti Washington'daki federal yargıç, Hillary Clinton'ın bakanlık yaptığı döneme ait e-posta yazışmalarını gruplar halinde her 30 günde bir kamuoyuna açıklaması gerektiğine hükmetmişti.

Bakanlık, belgeleri gözden geçirerek, mümkün olan en kısa sürede açıklanacağını duyurmuştu.

Hillary Clinton, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçiminde Demokrat Parti'den aday adayı olduğunu açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Clinton'ın e-postaları korunacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN