Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalışan kazanır!

Evi olmadığı için sokakta yaşayan İngiliz genç, günde 12 saat ders çalışmasının meyvesini aldı: Prestijli Cambridge Üniversitesi'nde hukuk bölümüne kabul edildi

Giriş Tarihi: 15.8.2015
Çalışan kazanır!
İngiltere'de 22 yaşındaki evsiz Jacob Lewis'in tarih ve hukuk sorularının hepsini yanıtlayarak prestijli Cambridge Üniversitesi'nde hukuk okumaya hak kazanması herkesi duygulandırdı. Okulu 17 yaşındayken bıraktığını ve üç yıl bir şirketin borç yönetimi biriminde çalıştığını belirten çalışkan Lewis, daha sonra okula dönme kararı almış. Lewis, bu süreçte bir yandan evsiz kaldığını ve geçimini sağlamak için çalıştığını belirterek, "Arkadaşlarımda kalıyordum. Oradan oraya sürükleniyordum. Bu yılın başında masraflarımı karşılamak için 24 saat çalışıyordum. Yemek için çok az param kalıyordu. Bazı günlerse, 12 saati kütüphanede geçiriyordum" diyerek bu zorlu süreci anlattı.

KİMSE DESTEK OLMADI
Çetin bir mücadele vererek başarıya ulaştığını söyleyen Lewis, "Arkadaşlarımın koltuklarında uyumaktan bıkmıştım ama ailemin evinde kalmak gibi bir seçeneğim yoktu" diyerek kimseden destek almadığını belirtti. Ailesinden kimsenin üniversiteye gitmediğini söyleyen Lewis, sınavda yüksek derece almak için çok çalıştığını ama buna değdiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışan kazanır!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN