'da yüzlerce ceset sahile vurdu

Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenlerin hayatı teknelerin alabora olmasıyla son buldu. Deniz yoluyla Avrupa'ya ulaşmaya çalışırken boğulan yüzlerce göçmenin cesetleri 'da sahile vurdu.

Giriş Tarihi: 17.8.2015 16:53
Libya'da yüzlerce ceset sahile vurdu
Bugün 'da bulunan yüzlerce ceset yetkilileri şoke etti. Sahile vurmuş yüzlerce cesedin birçoğunda sadece kemikleri kaldığı tespit edildi.

İtalya'nın Lampedusa adasına gitmek isteyen göçmenler Akdeniz'in sularına açılarak hayatlarını tehlikeye attı. Libya Kızılayı 100 mil kıyı şeridi boyunca sahile vurmuş göçmenlerin cesetlerini topladı.

Tunus sınırına yakın Libya'nın batı kıyısında yer alan Zuwara'da ortaya çıkan şok edici fotoğraflar göçmen krizinin geldiği boyutu göstermektedir. Sahile vuran yüzlerce göçmen cesediyle ilgili olarak bilgi veren Libya Kızılay Derneği başkanı Taha Sultan, "Batı kıyılarında geçen yıldan beri kıyılara cesetler vuruyor. Bu durum neredeyse her gün tekrarlanıyor. Bu insanların hayatı tehlikede, geleceklerinden umutsuz veya hayatları için korkuyorlar. Hiçbir gelecekleri yok. Burada savaş var, insanlar ölüyor ve kimse yardım etmiyor. Ayrıca artık buralarda DAEŞ de var. Burada yaşamak çok tehlikeli" dedi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü 400 kişiyi taşıyan göçmen teknesinin batması sonucu 40 kişi boğularak can vermişti.

YÜZLERCE CESET SAHİLE VURDU-TIKLAYIN

Kaydedilen resmi rakamlara göre sadece bu yıl deniz yoluyla Avrupa'ya gitmeye çalışırken 2300 göçmen hayatını kaybetti. Ancak geçek rakamın bundan çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Libya'da yüzlerce ceset sahile vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN