Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de güvenli bölge için gücü eğitimi başladı

İngiltere'de yayınlanan Telegraph gazetesi, 'nin kuzeyinde kurulması planlanan güvenli bölge için Türkiye'nin lerden oluşan gücünü eğitmeye başladığını yazdı.

Giriş Tarihi: 26.8.2015 09:42 Güncelleme Tarihi: 26.8.2015 11:23
Suriye'de güvenli bölge için polis gücü eğitimi başladı
Telegraph gazetesi, Türkiye'nin Suruç'ta IŞİD bağlantılı bir saldırıda geçen ay 32 kişinin öldürülmesinin ardından ABD öncülüğündeki askeri koalisyonla işbirliğini artırdığını ifade ederek, Türkiye'nin vekalet gücü için li leri seçtiğini belirtti.

Polis gücü gönüllülerden oluşacak

Türkmen grupların, ABD öncülüğündeki Eğit-Donat programında yer alan Türkmen savaşçılara ek olarak, bölgenin güvenliğini sağlamaya aday olacak gücüne kaydolmak için gönüllülere yönelik olarak çağrı yayımladığını yazan gazete, Türk ve Amerikalı yetkililerin IŞİD'den arındırılan 55 millik bölgede farklı görüşleri birleştirmeye çalıştığını ifade etti.

Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Gaziantep Temsilciliği Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmenoğlu ile yapılan röportajı aktaran gazete Türkmenoğlu'nun, Türkiye ile işbirliği içinde güvenli bölgeyi koruyacak polislerin eğitimi için 1,500-2,000 kişilik bir listeleri olduğunu, ve bu grupların bazılarının savaş cephesinde yer alacağını söylediğini yazdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'de güvenli bölge için polis gücü eğitimi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN