Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin duruşması ertelendi

'nin " adına " suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması 30 Ağustos'a ertelendi

Giriş Tarihi: 27.8.2015 17:01
Mursi'nin duruşması ertelendi
'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed ve 10 kişinin, " adına " suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması yapıldı.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire Ceza Mahkemesi, eski Cumhurbaşkanlığı Divanı Ofis Müdürü Mustafa Talat eş-Şafii'nin ifadesinin dinlenmesi için davanın 30 Ağustos'a ertelenmesine karar verdi.

Mısır'da 3 Temmuz 2013'teki darbenin ardından Mursi ve darbe karşıtları hakkında birçok dava açıldı.

Bunlardan "Hapishaneler baskını" davasında Mursi'nin yanı sıra, birçok İhvan yöneticisinin de aralarında bulunduğu 100 kişiye , 21'ine müebbet, 8 kişiye ise 2 yıl hapis cezası veren mahkeme, "casusluk" davasında ise 16 kişi hakkında idam hükmü vermişti. "Casusluk" davasında Mursi dahil 17 kişi ise müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Daha önce yargılandığı ve kamuoyunda "İttihadiyye olayları" adıyla bilinen davada 20 yıl hapse mahkum edilen Mursi hakkında, "Katar adına casusluk" ve "yargıya hakaret" suçlamasıyla açılan davalar sürüyor.

Mursi ve 10 kişi "Katar adına casusluk" davasında, ülkenin istihbarat birimleri, İçişleri Bakanlığı ve Devlet Güvenlik Kurumu'ndan çıkan çok gizli raporları ele geçirmek ve bunu Katar ile paylaşmakla" suçlanıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi'nin duruşması ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN