, mağdurları için yardım istedi

, uluslararası topluma, 'nde saldırıları yüzünden göç etmek zorunda kalanlara finansal destek çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 28.8.2015 11:49 Güncelleme Tarihi: 28.8.2015 11:51
BM, Boko Haram mağdurları için yardım istedi
(), uluslararası toplumdan, 'nde örgütünün saldırıları yüzünden göç etmek zorunda kalan binlerce kişi için finansal destek talep etti.

Sahel bölgesinde BM İnsani Yardım Koordinatörü , uluslararası topluma seslenerek Çad Gölü'nde acilen insani yardım yapılması gerektiğini, aksi takdirde bölgedeki insani durumun kötüleşeceğini vurguladı.

Çad Gölü'ne 4 günlük resmi ziyaret kapsamında gelen Lanzer, bölgedeki güvenlik ve insani durum hakkında bilgi aldı.

Boko Haram'ın saldırılarından kaçan insanlarla görüştüğünü ve çoğunun hiç bir şey alamadan kaçmak zorunda kaldığını söyleyen Lanzer, insani durumunun endişe verici olduğuna dikkati çekti. Lanzer, içilebilir su ve gıda ihtiyacı duyan mağdurların çeşitli hastalıklara yakalanma riski taşıdığını belirtti.

BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisinden (OCHA) yapılan yazılı açıklamada, Sahel bölgesi için 2015'te yapılan yardım çağrısının en önemlisinin Çad için yapıldığını, gerekli olan 572 milyon dolardan şimdilik sadece yüzde 35'inin toplandığını bildirdi.

Öte yandan OCHA, Çad Gölü'nde bu ay içinde güvenli bölgelere sığınmak üzere 41 bin kişinin göç etmek zorunda kaldığını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BM, Boko Haram mağdurları için yardım istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN