Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çamaşır suyuyla yıkan tavsiyesi egzama hastası genç kızı öldürüyordu

Avustralya'da egzama hastası olan 29 yaşındaki Sarah Cole, cildindeki yaraları iyileştirmek için bir doktorun "Çamaşır suyu ile yıkan" tavsiyesine uyunca az kalsın ölüyordu.

Giriş Tarihi: 28.8.2015 16:44 Güncelleme Tarihi: 28.8.2015 16:49
Çamaşır suyuyla yıkan tavsiyesi egzama hastası genç kızı öldürüyordu
Avustralya'nın Sydney şehrinde yaşayan 29 yaşındaki Sarah Cole egzama hastasıydı. Bu nedenle cildindeki yaraları iyileştirecek farklı çözümler deniyor, farklı doktorlara ve uzmanlara danışıyordu. Ne olduysa ondan sonra oldu!

AZ KALSIN ÖLÜYORDU

Kendisini muayene eden bir 'uzmanın' önerisi cildindeki yaraları iyileştirmek bir yana genç kadını az kalsın öldürüyordu. Sarah Cole'un tavsiye amaçlı ziyaret ettiği bir uzman(!) banyo suyuna bir ölçü çamaşır suyu karıştırmasını önerdi.


"DENE FARKI GÖRECEKSİN"

İlk başta öneriye şiddetle karşı çıkan kadın, uzmanın 'Dene, farkı göreceksin.' demesi üzerine öneriye uymaya karar verdi. Uzman birinin önerisinin böylesine kötü sonuçlara sebep olacağını tahmin edemeyen Cole banyo suyuna bir ölçü çamaşır suyu karıştırdı. Banyo sırasında cildinde batma hissi oluşsa da asıl sonuçlar iki gün sonra kendini gösterdi.

YÜRÜME VE KONUŞMA YETİSİNİ KAYBETTİ

Titremeye başlayan genç kadın yürüme ve konuşma yetisini kaybetti. Daily Telegraph'ın haberine göre vücudunun %98'i yanıklarla kaplı olan Cole şuanda hastanede kontrol altında tutuluyor. İyileşme sürecinde olan genç kadının giderek artan hastane masraflarının karşılanması amacıyla yakınları tarafından internet üzerinden bağış kampanyası başlatıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çamaşır suyuyla yıkan tavsiyesi egzama hastası genç kızı öldürüyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN