si'nden 'da çağrısı

si Rania, Müslümanlara 'e karşı mücadelede daha fazla çaba sarf etmeleri çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 28.8.2015 07:34
Ürdün Kraliçesi'nden Fransa'da IŞİD çağrısı
Kralı 2. Abdullah'ın eşi Rania, 'da katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, Ortadoğu ülkelerinde yaşayan Müslümanları 'le mücadelede daha etkin rol almaya çağırdı.

Başkent Paris yakınlarındaki Konferans Üniversitesi'nde Fransız sanayici ve işadamları derneği Medef'in düzenlediği toplantıda kürsüye çıkan Rania, ılımlı Müslümanların IŞİD'in 'şeytani ideolojisini' durdurmak için yeterli performans göstermediği eleştirisinde bulundu.

"YARDIM ETMİYORUZ AMA DURDURMUYORUZ DA"

"IŞİD'e yardım etmiyoruz, ama onları durdurmak için de aktif rol üstlenmiyoruz" diye konuşan Kraliçe Rania, örgütün güç kazanmasını önlemek için Ortadoğu ülkelerinde yaşayan gençlere sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.

"BAŞARISIZLIK BİR SEÇENEK DEĞİL"

Bölge ülkelerinde işsizliğin çok yüksek olduğunu, bu durumun da gençlerin terör örgütlerine katılmasına yol açtığını belirten Rania, 2020 yılına kadar Ortadoğu'da 100 milyona yakın yeni iş imkanı yaratılması gerekeceğinin altını çizdi. Kraliçe konuşmasını "Başarısızlık bir seçenek değil, çünkü başarısız olursak bütün bölge yıkıma uğrar" ifadeleriyle tamamladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ürdün Kraliçesi'nden Fransa'da IŞİD çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN