Terör örgütüne büyük darbe : 220 ölü

Giriş Tarihi: 30.8.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 30.8.2015 11:42
Terör örgütüne büyük darbe : 220 ölü

'ın Helmand vilayetinde Afgan ordusunun 'a yönelik başlattığı da, 220 Taliban üyesinin ölü ve yaralı olarak ele geçirdiği belirtildi.

Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Güney vilayetlerinden Helmand'ın Musa Kale ilçesinde geçen hafta kontrolü ele geçiren 'a yönelik düzenlenen geniş çaplı larda, Taliban üyeleri ilçeden püskürtülürken ağır zayiat verdirildi" denildi. Açıklamada ayrıca 220 Taliban militanının da ölü ve yaralı olarak ele geçirildiği ifade edildi.

NATO DESTEKLİ OPERASYON

Çatışmalarda en az 110 Taliban üyesinin öldürüldüğü kaydedilirken güvenlik güçlerinin zayiatı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.Afganistan Genelkurmay Başkanı Kadem Şah Şehim tarafından idare edilen operasyon sırasında NATO'ya bağlı 'Kararlı Destek' gücü birliklerinin de havadan destek sağladığı belirtildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT VE PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Kentin kontrolünün yeniden hükumet güçlerinin eline geçmesinin ardından ilçede temizlik çalışmalarının başladığı belirtilirken, yerel kaynaklar aramalar sırasında çok sayıda patlayıcı ve mühimmatın da ele geçirildiğini ifade ediyor.

Taliban'ın geçen hafta ele geçirdiği stratejik öneme sahip Musa Kale, hükumet karşıtı silahlı grupların askeri eğitim kamplarının yanı sıra uyuşturucu kaçakçılarının kullandığı güzergah olarak biliniyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör örgütüne büyük darbe : 220 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN