Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nun sözlerinin içi boş!

Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Erekat, Başbakanı Binyamin 'nun, "Ramallah'a gidip Filistin Devlet Başkanı ile oturmaya hazırım" şeklindeki ifadesini, "İçi boş, genel ilişkiler ile ilgili bir konuşma" olarak nitelendirdi

Giriş Tarihi: 2.9.2015 12:12 Güncelleme Tarihi: 2.9.2015 12:14
Netanyahu'nun sözlerinin içi boş!
Erekat, 'in Sesi radyosuna yaptığı açıklamada, ", Filistinliler ile arasında iki devletli çözüm seçeneğini yıkmaya çalışıyor. Filistin topraklarında inşası süren yeni yerleşim yerlerinin oranı bu ay önceki aya göre yüzde 18 artmış durumda" diye konuştu.

Netanyahu'nun barışa ilişkin dünkü konuşmasını, "İçi boş, genel ilişkiler ile ilgili bir konuşmadan ibaret" şeklinde değerlendiren Erekat, "Yahudi yerleşimcilerin Başbakanı (Netanyahu), Filistinli eski esirlerin serbest bıraklımasını kabul etmedi ve imzalanan tüm anlaşmaları reddetti" ifadesini kullandı.

Abbas, BM'de İsrail işgal devleti diyecek

Erekat ayrıca, Filistin Devlet Başkanı 'ın bu ay Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısında "önemli" bir konuşma yaparak, İsrail'i "işgal devleti" olarak nitelendireceğini aktardı.

Netanyahu, dün İsrailli "Barış Yapan Kadınlar Hareketi" üyeleriyle bir araya gelerek, Filistinlilerle yeniden barış masasına oturmaya hazır olduğunu söylemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu'nun sözlerinin içi boş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN