Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızgın ler yolları kapattı

'da düşük fiyatları protesto eden ler, traktörleriyle 'e çıkan bazı otoyolları kapattı

Giriş Tarihi: 3.9.2015 14:15 Güncelleme Tarihi: 3.9.2015 14:18
Kızgın çiftçiler yolları kapattı
'da, düşük fiyatları protesto eden ler ve hayvan yetiştiricileri traktörleriyle başkent trafiğini kapattı.

Ülkenin batısında yer alan Bretagne bölgesinden traktörleriyle gelen çiftçiler ve hayvan yetiştiricileri, 'e çıkan bazı ana yolları trafiğe kapatarak tarım sektöründeki düşük fiyat politikasını protesto etti.

Ulusal Tarım İşçileri Konfederasyonunca (FNSEA) düzenlenen eylemde, bin 773 traktör Paris'e ulaştırıldı. 4 bin tarım çalışanı da otobüslerle Fransa'nın dört bir yanından kente geldi.

Protestocuları temsilen 100 kişilik bir heyet, bugün Ulusal Meclise giderek konuyu masaya yatıracak. Yol kapatma eyleminden sonra şehrin sembol meydanlarından Nation Meydanı'nda da bir basın açıklaması yapılacak.

Tarım işçileri ve hayvan yetiştiricileri, süt ile et ürünlerindeki düşük fiyatlardan şikayetçi ve bunun gerekçesini de sektörde yerli ürünlerin tercih edilmemesine bağlıyor.

İşçiler geçtiğimiz aydan bu yana Fransa'nın çeşitli bölgelerinde günlerce süren yol kapatma eylemleri yaptı ve hükümetin fiyat ayarlaması yapmasını istedi.

Hükümet ise tarım işçileri ve hayvan yetiştiricilerine 600 milyon avro destek vermeye karar verdi. Ancak rakam sendikalar tarafından yetersiz bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızgın çiftçiler yolları kapattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN