Times yeni yalanlar peşinde

Yaptıkları haberlerle Türkiye üzerinden algı operasyonu oluşturan İngiliz basını, bugün yine provokasyon peşinde. Türkiye'nin, Kürt, Arap, Yezidi ayırt etmeden tüm mültecilere kucak açmasını gözardı eden İngiliz Times gazetesi, Türkiye'nin Suriye'den kaçan Kürtleri "soğuk karşıladığı" yalanını yazdı.

Giriş Tarihi: 4.9.2015 10:59
Times yeni yalanlar peşinde
İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana insanlık en büyük mülteci krizini yaşıyor. Krizden en çok etkilenen ülke olan Türkiye olmasına rağmen, batı medyası, Türkiye üzerinden algı oluşturmaya devam ediyor. Özellikle İngiliz ve Alman basınları, kendi ülkelerinin duyarsızlığına bakmadan, Türkiye'yi sorgulama hakkına sahipmişçesine bir tutum içerisinde yayın politikalarını sürdürüyor.

200 bin Kürt Türkiye'ye sığındı

İngiliz Times gazetesi Türkiye'nin Suriye'den kaçan Kürtleri "soğuk karşıladığını" iddia etti. IŞİD'in ilerleyişi karşısında Kobani'den kaçan Kürtlere Türkiye'de şüpheyle yaklaşıldığı ve Kürtlerin bürokratik bazı engellerle karşılaştıklarını öne süren gazete, geçen yıl Eylül ayında Kobani'de çatışmalar yoğunlaştığında, 200 bin Kürdün Türkiye'ye geçtiğini hatırlatıyor, Ankara'nın onlar dışında 1 milyondan fazla Suriyeliyi ağırlamakta zorlandığını iddia etti.

Times, Türkiye'nin çabalarına dil uzattı

Türkiye'nin mülteciler için gösterdiği büyük çabaya dil uzatan Times, Birleşmiş Milletler'in Türk hükümetini, Suriye'den kaçanlar için inşa ettiği kamplar ve onların sorunlarına hassas bir şekilde yaklaştığı için övdüğünü belirtirken, Kürtlerin bu duruma şüpheyle yaklaştığını iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Times yeni yalanlar peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN