Uzaylı mı, değil mi?

Giriş Tarihi: 4.9.2015
Uzaylı mı, değil mi?

Bazı uzmanlar, parmak ucu kadar, kafası gövdesine göre oldukça iri cesedin bir uzaylıya ait olduğunu öne sürüyor. Bazıları ise radyasyon nedeniyle doğuştan sakat bir canlı olduğu görüşünde

Rusya'nın Sosnovy Bor kentindeki Kovaşi Irmağı yakınlarında bir uzaylı cesedi bulunduğu iddia edildi. Bölge sakinleri ve uzman biyologlar bulunan yaratığın ne olduğunu teşhis edemedi.

BALIK YA DA TAVUK DEĞİL

Bu nedenle ülkede yaratığın uzaylı mı, yoksa dünyaya ait bir canlı mı olduğuna dair büyük bir tartışma çıktı. Ancak bilim insanlarının bir parmak ucu büyüklüğündeki canlının ilk önce bir tavuk embriyosu olabileceğini düşündüğü, ancak inceleme yaptıktan sonra bu düşünceden vazgeçtiği ifade ediliyor. Cesedin bir uzaylıya mı ait olduğu tartışması Rus medyasında büyük yankı uyandırdı. Bulunan cesedin kafası gövdeye göre oldukça büyük olması ve uzuvların çarpıklığı nedeniyle, yaratığın ne olduğu bir türlü anlaşılamıyor. Cesedi inceleyen bilim insanlarından biri, "Bu ne bir balığa ne de bir kümes hayvanına. Yaratığın ilginç bir kafatası var ve ne boynu, ne de kuyruğu bulunuyor" diye konuştu.

RADYASYON MU?

Cesedin bulunduğu Sosnovy Bor kentinin 1958'de Leningrad'da bulunan nükleer santrali canlandırmak için kurulması ise radyasyon nedeniyle doğuştan sakatlığa sahip bir canlı olabileceği şüphesini doğuruyor. Biyolog Igor Zadereev, "Yaratığın hangi cins hayvan grubuna girdiğini bulmak için daha fazla bilimsel çalışma yapılması gerekiyor" ifadesini kullandı. Ancak UFO'lar ve paranormal olaylarla ilgilenen araştırmacılar, canlının uzaydan gelen bir yaratık olduğundan oldukça emin.

DNA TESTİ YAPILACAK

Uzaylılar hakkında haberler yapan UFO Sightings Daily isimli haber sitesinin editörü Scott C. Waring "Bu küçük uzaylı yaratık Rusya'daki bir ırmağın yakınında bulundu ve civarda buna benzer bilinen başka bir hayvan yok" diye konuştu. Rus bilim insanlarının cesetten doku örnekleri alarak DNA testi yapılması için başkent Moskova'ya gönderdiği ve çıkan sonuca göre bir açıklama yapacakları belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzaylı mı, değil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN