Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya ve Avusturya sınırlarını mültecilere açıyor!

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de trenlere binmelerine izin verilmeyen sığınmacılar Avusturya sınırına doğru yürüyerek çıktıkları yolda hedefine ulaştı. Macaristan hükümetinin otobüs tahsis ettiği ilk grup sığınmacıların Avusturya sınırından geçiş yapmasına izin verildi

Giriş Tarihi: 5.9.2015 10:56
Almanya ve Avusturya sınırlarını mültecilere açıyor!

AFP'nin polis kaynaklarına dayandırdığı rakamlara göre 3 bin civarında sığınmacı sınır kasabası Nickelsdorf'tan Avusturya'ya giriş yaptı.

Polis eşliğinde sınıra yürüyen mültecileri taşımak için Macaristan tarafından 100 otobüs tahsis edildikten sonra Avusturya ve Almanya hükümetleri sığınmacılara sınırlarını açacaklarını duyurdu.

ALMANYA VE AVUSTURYA SAHİP ÇIKTI
Macaristan'dan Avusturya'ya doğru yürüyerek sınıra ulaşmaya çalışan mültecilere Almanya ve Avusturya sahip çıktı. Her iki ülke, mültecilerin ülkelerine girmelerine izin verdi.

Avusturya Başbakan'ı Werner Faymann Macar meslektaşı Viktor Orban ile yaptığı telefon görüşmesi sonrası bu kararı açıkladı. Faymann, kararın, Macaristan-Avusturya sınırındaki dramatik durumun sona erdirilmesi için Almanya Başbakan'ı Angela Merkel ile yapılan görüşme sonrası alındığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya ve Avusturya sınırlarını mültecilere açıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN