Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da iddiası

Terör örgütü 'in lideri 'nin, beraberindeki bazı yabancı komutanlarla birlikte kentini ziyaret ettiği iddia edildi

Giriş Tarihi: 7.9.2015 16:48
Bağdadi Musul'da iddiası
Ninova ili güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 'in lideri Ebu Bekir el-'nin, beraberindeki bazı yabancı ve Iraklı komutanlardan oluşan az sayıda heyetin bulunduğu askeri konvoyla birkaç gün önce 'u ziyaret ettiği öne sürüldü. Bağdadi'nin 'nin Rakka kentinden buraya geçtiği iddia edildi. DAEŞ mensuplarının ziyaret nedeniyle kentte güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardığı ifade edildi.

Bağdadi'nin olası bir hava saldırısı ihtimalini en aza indirmek için az sayıda zırhlı araçla Musul'a girdiğine yönelik istihbarat aldıklarını aktaran kaynaklar, "Nereyi ve neden kenti ziyaret ettiğini tam olarak bilmiyoruz ancak elimizdeki bilgilere göre kent içerisindeki bazı üst düzey komutanları ziyaret ettiği yönünde bilgi geçti. Şu anda kentte olup olmadığını bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Üst düzey güvenlik önlemleri aldılar

Son günlerde kentte alınan yüksek güvenlik önlemlerinin dikkati çektiğini dile getiren Musullu Müeyyed ed-Diri ise, "Daha önce normal bir şekilde geçtiğimiz yollara çok sayıda kontrol noktasının kurulduğunu fark ettik. DAEŞ üyelerine denetimlerin bu kadar yoğunlaştırılmasının sebebini sorduk, onlar da kente üst düzey bir sorumlunun geleceğini belirttiler ancak kimin olduğuna dair bilgilerinin olmadığını aktardılar" dedi.

Aynı gün içerisinde bir başka kontrol noktasından geçmek zorunda kaldığını dile getiren Diri, "Denetimlerin burada da çok sıkı olduğunu gördüm. Güvenlik önlemlerinin neden bu kadar yüksek tutulduğunu sormamız üzerine, Bağdadi'nin Musul'u ziyaret edeceğini belirttiler. Çok sayıda DAEŞ mensubunun caddelerde araç kontrol ettiğini gördük" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağdadi Musul'da iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN