İnsanlığa çelme

'da bir kadın kucağında oğlu ile polisten kaçmaya çalışan göçmen babayı, çelme atarak yere düşürdü. Çalıştığı televizyon kanalı kameramanın görevine son verdi.

Giriş Tarihi: 9.9.2015 08:55 Güncelleme Tarihi: 9.9.2015 09:35
İnsanlığa çelme

'da polisten kaçan göçmenleri görüntüleyen bir kadın kucağında oğlunu taşıyan göçmen bir babaya çelme atarak yere düşürdü, başka bir göçmen kız çocuğuna ise tekme attı. Olay, Macaristan'ın Sırbistan sınırındaki Roszke köyünde yaşandı. Bu köyde bekletilen 100 kadar göçmen Sırbistan tarafına geçmek için koşmaya, Macar polisi de onları engellemeye çalıştı. Bu sırada yaşananları görüntüleyen Petra Lazlo adlı kadın kameraman kucağında oğlunu taşıyan bir babayı, çelme atarak yere düşürdü.

BABA VE OĞLU GÖZALTINA ALINDI!

Yere düşen baba ve oğul, polis tarafından gözaltına alındı. Kameraman, baba ve oğul dışında, önüne çıkan diğer göçmenleri de yere düşürmeye çalıştı.

İŞİNE SON VERİLDİ

Kameramanın çalıştığı Macar N1TV televizyonu, olayın ardından bir açıklama yaparak Lazlo'nun görevine son verildiğini açıkladı. Kanal, Lazlo'nun davranışını da kınadı.


Olayda, diğer göçmenlere ise polis tarafından gözyaşartıcı gaz kullanıldı, polis tüm göçmenleri otobüslere doldurarak bekledikleri köye geri götürdü.


Macaristan, Avupa'nın yaşadığı göçmen krizinde en çok eleştirilen ülkelerin başında geliyor. Macar yönetimi, göçmenlerin girişini engellemek için sınıra dikenli tel çekmişti. Ülkede bulunan göçmenler de sık sık sivil saldırılara maruz kalıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanlığa çelme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN