Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mültecilere tekme atan kameraman kendini savundu

Macaristan'da polisten kaçan mültecilere tekme atan kameraman yazdığı mektupla kendini savunarak, "Bana doğru geliyordu, çok korkmuştum. Bir an kendimi kaybettim" dedi.

Giriş Tarihi: 11.9.2015 11:19 Güncelleme Tarihi: 11.9.2015 15:37
Mültecilere tekme atan kameraman kendini savundu
Geçtiğimiz günlerde Macaristan-Sırbistan sınırında polisten kaçan mültecilere tekme atan ve yakalanmaları için çelme takan Macar kameraman kadın özür diledi. Kameraman Petra Laszlo "Ben çocuklara tekme atan kalpsiz, ırkçı kameraman değilim" dedi.

"BANA DOĞRU GELİYORDU, ÇOK KORKMUŞTUM"

Olaydan beri ilk kez konuşan Laszlo, hükümete yakın sağcı muhafazakar "Magyar Nemzet" gazetesine gönderdiği mektupla kendini savundu. Laszlo mektubunda "Kamera çalışıyordu, yüzlerce mülteci polis barikatlarını aşmıştı. Bunlardan bir tanesi bana doğru geliyordu, çok korkmuştum. Bir an kendimi kaybettim. Sandım ki bana saldırılıyor ve kendimi korumak zorundayım. İnsan paniğe düştüğünde doğru karar vermek zordur" diye yazdı.

"ŞİMDİ İŞSİZ BİR ANNEYİM"

Yaptığının sorumluluğunu üstlenmeye hazır olduğunu söyleyen Petra Laszlo mektubunu "Ama ben çocuklara tekme atan kalpsiz, ırkçı kameraman değilim. Ne siyasal cadı avını ne de ne hakaretleri ne de ölüm tehditlerini hak ediyorum. Ben şimdi sadece yanlış karar vermiş, küçük çocukları olan işsiz bir anneyim. Gerçekten çok üzgünüm" ifadeleriyle bitiriyor.

MÜLTECİYE TEKME ATMIŞTI

Kameralara yakalanan görüntülerde, kucağında çocuğuyla koşan bir göçmene çelme taktığı ve koşan küçük kıza tekme attığı görülen Petra Laszlo aşırı sağcı Jobbik partisine yakınlığıyla bilinen N1TV kanalındaki görevinden uzaklaştırılmıştı.

İnsanlığa çelme

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mültecilere tekme atan kameraman kendini savundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN