Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkel'den her sığınmacı için 670 euro sözü

Almanya Başbakanı Merkel, Almanya Federal Hükümeti'nin eyalet hükümetlerine sığınmacı başına ayda 670 euro yardımda bulunacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 25.9.2015 12:57
Merkel'den her sığınmacı için 670 euro sözü
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya Federal Hükümeti'nin eyalet hükümetlerine gelecek yıldan itibaren sığınmacı başına ayda 670 euro yardımda bulunacağını açıkladı.

Merkel, eyalet başbakanlarıyla Şansölyelik Binası'nda yaptığı toplantı sonrasında, federal hükümetin eyalet hükümetleriyle sığınmacı krizinde mali yardım ve sığınmacı kanununda kapsamlı bir değişiklik konusunda anlaşmaya vardığını belirtti.

Buna göre, Almanya genelinde 800 bin sığınmacıyı kapsayacak 670 euroluk yardım, sığınmacı olarak yapılan ilk başvurudan başvurunun sonlanmasına kadar devam edecek.

Federal Hükümet eyalet hükümetlerine ayrıca sığınmacılara inşa edilecek sosyal konutlar için 500 milyon euro ve refakatçisi olmayan 18 yaşından küçük sığınmacılar için de 350 milyon euroluk yardımda bulunacak.

Merkel'in açıkladığı bu yardım paketine göre, federal hükümet eyalet hükümetlerinin sığınmacı başvuru süresi ve sığınmacı sayısı konusunda üstlenmiş olduğu riskleri hafifletiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel'den her sığınmacı için 670 euro sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN