Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'de sunucu gafları dünyayı eğlendirdi

Haber kanalı Fox'un sunucusu, ressam Leonardo da Vinci'yle aktör Leonardo DiCaprio'yu karıştırırken; CNN çalışanı canlı yayında Rusya Devlet Başkanı Putin'i 1999'da ölen selefi Yeltsin ile karıştırdı

Giriş Tarihi: 1.10.2015
ABD'de sunucu gafları dünyayı eğlendirdi
ABD'nin en büyük TV kanallarından CNN ve Fox'ta son günlerde yapılan gaflar, sosyal medyayı salladı. Gafların ilki Fox News kanalının sunucusu Shepard Smith tarafından yapıldı. Smith; Rönesans döneminin en büyük sanatçılarından Leonardo da Vinci ile ünlü aktör Leonardo DiCaprio'yu karıştırdı. Smith meşhur Mona Lisa tablosu üzerinde incelemeler yapılacağına dair haberde "Leonardo DiCaprio'nun Mona Lisa eseri" ifadelerini kullandı. Sosyal medyada dalga konusu olan Smith'e "Mona Lisa gibi bir eser bile yaptı, ama DiCaprio'ya hâlâ Oscar vermiyorlar" gibi mesajlar atıldı. Diğer gaf ise CNN'in sunucularından Ashleigh Banfield'dan geldi: Banfield, 70'inci BM Genel Kurulu Toplantısı'nın canlı yayını sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i, 1991-99 arasında Rusya Devlet Başkanlığı yapan Boris Yeltsin ile karıştırdı. Banfield "Rusya Devlet Başkanı Boris Yettsin görüşlerini paylaştı" dedikten hemen sonra hatasını fark etti ve gülümseyerek "Özür dilerim, nedense kendimi bir anda yirmi yıl öncede buldum" diyerek yanlışını düzeltti.

ARALARINDAKİ 9 FARKI SAYIN

Rus basınından Sputnik ise "CNN sizi yanıltmasın: Putin ile Yeltsin arasındaki 9 büyük fark" şeklinde bir haber yaparak; Yeltsin'in alkol düşkünlüğünü, sert konuşmalarını, halefi Putin'in ise spor merakını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de sunucu gafları dünyayı eğlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN