Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dostluk Grubu' sözcüsünden Müslümanlara ağır hakaret

Hristiyan- Alevi Dostluk Grubu sözcüsü Vartian'ın, Müslümanlara "ayak takımı" diye hareket etmesi sosyal medyada büyük tepki topladı.

Giriş Tarihi: 30.9.2015 10:52 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 10:53
'Dostluk Grubu' sözcüsünden Müslümanlara ağır hakaret
Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) inisiyatifi olarak kurulan Hıristiyan- Alevi Dostluk Grubu (CAF) kurucu üyelerinden ve grubun sözcüsü Madlen Vartian'ın, Müslümanlara ağır hareket etmesi sosyal medyada büyük tepki topladı.

Hristiyan demokrat politikacı Ermeni asıllı Madlen Vartian, facebook'ta yazdığı mesajda Müslüman Türklere, Kürtlere ve Araplara, 'çapulcu ayak takımı', 'pislik' gibi ağır sözler içeren ifadelerle hakaret etti.

Almanya Ermeniler Konseyi Başkan yardımcılığı ve CDU'nun Hristiyan-Alevi dostluk grubu yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüten Vartian, ağır hakaret içeren sözlerini, Filistin'de Beytullahm'deki bir kilisenin yakılması üzerine sarfetti. Filistin'deki kilisenin rahibinin, 'Filistinli radikaller'in kiliseyi kundakladıklarını tahmin ettiğini söylemesi üzerine, Müslümanlara çok kızdığını belirten Vartian, olaydan tüm Sünni Müslümanları sorumlu tuttu.


"AYAK TAKIMI" YAKIŞTIRMASI


Müslümanlara "ayak takımı" diye hakaret eden Madlen Vartian, Müslüman mültecilere kucak açan Avrupalı demokrat, liberal ve insan hakları savunucularına da "Avrupa'nın satılmış köpekleri" hakaretini yaptı.

Aynı zamanda Almanya Ermeni Merkez Konseyi Başkan Yardımcısı da olan Vartian, büyük tepki gören ağır hakaretinde Türk, Arap ve Kürtleri suçladı.


CEMİLE YUSUF: KABUL EDİLEMEZ, KONUYLA İLGİLENECEĞİZ

CDU Hıristiyan Alevi Dostluk Grubu'ndan Vartian'ın ağır hakaretlerine "Kabul edilemez. Ürperdim" sözleriyle tepki gösteren CDU Federal Milletvekili Cemile Yusuf, sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada, "Hıristiyan- Alevi Dostluk Grubu'ndan yapılan son paylaşım beni şok etti. Bu sözler bütün halk gruplarına ve dini gruplara yönelik nefret yüklü ve kabul edilemez. Konuyu görüştüm, ilgileneceğiz." açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dostluk Grubu' sözcüsünden Müslümanlara ağır hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN