Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatikan'da görevli rahip eşcinsel olduğunu açıkladı

Vatikan’da halihazırda önemli görevler yürüten 43 yaşındaki Polonyalı rahip Krzysztof Charamsa, eşcinsel olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 3.10.2015 12:57
Vatikan'da görevli rahip eşcinsel olduğunu açıkladı
Üst düzey din adamlarına verilen "monsenyör" unvanına sahip olan Krzysztof Charamsa, herhangi bir rahip değil. 2003 yılından beri Papalık İnanç Doktrini Kongregasyonu'nda görevli olan Charamsa, aynı zamanda Papalık Uluslararası Teoloji Komisyonu Sekreter Yardımcılığını yürütüyor ve Roma'daki Papalık Gregoryan Üniversitesi ile Papalık Ateneo Regina Apostolorum üniversitelerinde dersler veriyor.

DİN ADAMLARININ EVLENMESİ BİLE YASAK

17 yıldır Roma'da yaşayan Charamsa, Polonya basını ile İtalyan Corriere della Sera gazetesine verdiği röportajlarla, din adamlarının evlenmesinin dahi yasak olduğu Katolik Kilisesi'nde deprem etkisi yarattı.

EŞCİNSEL BİR SEVGİLİSİ VAR

Eşcinsel olduğunu ve bir sevgilisinin bulunduğunu itiraf eden Monsenyör Charamsa, "Kilise ve cemaatimin benim kim olduğumu bilmesini istiyorum: kimliğinden mutlu ve gururlu eşcinsel bir rahip. Bunun bedelini ödemeye hazırım, ancak bu arada Kilise, inançlı eşcinseller karşısında gözlerini açmalı ve onlara, aşk hayatından mahrum kalmalarına ilişkin sunduğu çözümün tamamen insanlık dışı olduğunu anlamalı" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatikan'da görevli rahip eşcinsel olduğunu açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN