ABD’nin en büyük Müslüman örgütleri Ankara saldırılarını kınadı

Giriş Tarihi: 12.10.2015 21:51
ABD’nin en büyük Müslüman örgütleri Ankara saldırılarını kınadı

Ankara’da geçen Cumartesi gerçekleşen canlı bombalı saldırılar ABD’deki Müslümanların ve Türklerin de büyük tepkisini çekti. ABD’li Müslümanların en büyük çatı örgütleri Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’a da yazdıkları mektuplarda saldırıları kınayarak Türkiye’ye başsağlığı diledi.

ABD Müslüman Örgütler Konseyi (CMO) Genel Sekreteri Oussama Jammal, 10 Ekim tarihli mektubunda saldırı haberini büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını ve Türkiye'nin istikrarını ve huzurunu bozan bu saldırıları mümkün olan en yüksek derecede kınadıklarını dile getirdi. Jammal, "Türkiye ve Türk halkı ile dayanışma halindeyiz" dedi.

Amerikan İslami İlişkiler Konseyi (CAIR) İcra Direktörü Nihad Awad da, Büyükelçi Kılıç'a yönelik yazılmış mektupta 10 Ekim'de Ankara'da gerçekleşen saldırı için başsağlığı dilerken yararlıların bir an önce iyileşmesi için de dua ediyoruz dedi.

Awad mektupta şöyle yazdı: "CAIR ve Amerikan Müslüman toplumu bu zor zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin yanındadır ve bu saldırıların Türk halkının ve liderliğinin özgürlük, kalkınma ve büyüme yolundan ayırmayacağına inancımız tamdır"

150 TÜRK-AMERİKAN DERNEĞİ DE KINADI

ABD'deki 155 sivil toplum kuruluşunu bir çatı altında toplayan Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi de Ankara'daki saldırıları kınayan bir açıklama yayınladı. Eş başkanlar İbrahim Uyar ve Mehmet Toy imzalı açıklamada "Bu saldırı Türkiye Cumhuriyeti'nin istikrar, güvenlik ve ekonomik kalkınmasını ve aynı zamanda yüzyıllardır bir bütünlük içerisinde yaşayan insanlarımızı hedef almıştır.1 Kasım 2015'te
gerçekleştirilecek Genel Seçim öncesi bu hain saldırının gerçekleştirilmesi bölgede bir barış adası olan ülkemizin üzerinde oynanan oyunları göstermekte ve iyi işleyen demokrasimizi zayıflatmayı
amaçlamaktadır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD’nin en büyük Müslüman örgütleri Ankara saldırılarını kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN