2 dolara aldı şimdi 5 milyona satacak

Giriş Tarihi: 16.10.2015
2 dolara aldı şimdi 5 milyona satacak

ABD'de, 5 yıl önce bir eskiciden 2 dolara satın alınan Vahşi Batı'nın ünlü silahşörü Billy the Kid'in fotoğrafları açık artırmaya çıkarılıyor. Fotoğrafların 5 milyon dolara alıcı bulması bekleniyor

ABD'de 1877'deki Lincoln Bölge Savaşı sırasında birçok kişiyi elleriyle öldürmesiyle efsaneleşen Vahşi Batı'nın en ünlü silahşorlarından biri "Billy the Kid"in geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iki yeni fotoğrafı açık artırmaya sunulacak. Gerçek adı Henry McCarty olan ancak New Mexico'da William Bonney olarak da bilinen Billy the Kid'in şimdiye kadar bilinen yalnızca bir fotoğrafı bulunuyordu. Söz konusu iki yeni fotoğrafı 2010'da Kaliforniya'daki bir eskiciden 2 dolara satın alan ABD'li koleksiyoner Randy Guijarro'nun açık artırmadan milyonlarca dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Ortalama 5 milyon dolara alıcı bulabileceği tahmin edilen 1878 tarihli fotoğrafta Billy the Kid ve arkadaşları, bir bahçede kriket oynarken objektife yansımış olarak görünüyor.

İLK KARE 2.3 MİLYON $

Billy the Kid'in ortaya çıkan ilk fotoğrafı ise Floridalı dolar milyarderi işadamı William Koch tarafından 2.3 milyon dolara yine açık artırma sonucunda satın alınmıştı. Ölümünün üzerinden 130 yıl geçmesine rağmen Billy the Kid, silah kullanımındaki ustalığı ile popüler sinema, edebiyat ve yayın dünyasına konu olmaya devam ediyor.

KAMYONETLE ABD TURU

KÜBA'YI ABD AYAKTA TUTUYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 dolara aldı şimdi 5 milyona satacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN