İngilizden Müslüman Türk yolcuya çirkin saldırı

İngiltere'de bir İngiliz yolcu, aynı otobüste bulunan yaşlı bir Türk'e, İngilizce konuşmuyor diye çok ağır küfürlerle saldırdı. Söz konusu Türk yolcunun eşi üzerinden çok çirkin hakaretler savuran siyahi yolcu, İngilizce konuşulmasını istedi, "Böyle konuşacaksan Türkiye'ye geri git" diye bağırdı.

Giriş Tarihi: 20.10.2015 01:46 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 02:17
İngilizden Müslüman Türk yolcuya çirkin saldırı
Londra'dan Tottenham'a giden otobüste yaşanan bu son olay Avrupa'da İslamafobi'nin geldiği noktayı gözler önüne serdi. Bir İngiliz, otobüs yolculuğu boyunca, İngilizce konuşmuyor diye adı, kimliği bilinmeyen bir Türk'e çok ağır küfürlerle saldırdı.

DANİMARKA'DA IRKÇI SALDIRILAR ARTIYOR

Söz konusu Türk yolcunun özellikle eşi ve ailesine yönelik çok çirkin küfürler savuran adam "Ya İngilizce konuş ya da Türkiye'ye geri dön" diye hakaretlerini sürdürdü.


Korkunç ayrımcılığı otobüsteki herkes hayretler içerisinde izledi. Bebeğiyle otobüste seyahat eden siyahi İngiliz vatandaşı, Türk mülteciyi İngiltere'nin bedava olanaklarından yaralanmak için bu ülkeye gelmekle suçladı. Yol boyu süren küfür içerikli sözlü taciz adamın otobüsten inmesiyle son buldu. Türk yolcunun ayrıca engelli olduğu, yanında yürüme destek aletinin bulunduğu görüldü. Videonun sonunda saldırgan şahıs, engelli yolcunun yürütecini de otobüsten atıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngilizden Müslüman Türk yolcuya çirkin saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN