Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mülteci krizi Komşu'da kemeri bollaştırıyor

Suriye'den gelen mülteci dalgasını engellemeye çalışan Almanya, Yunanistan'a tavizler vermeye hazırlanıyor. Kurtarma planındaki katı maddeler yumuşayacak

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Mülteci krizi Komşu'da kemeri bollaştırıyor
Yunanistan'da kemer sıkma politikalarının bir numaralı savunucusu Almanya, mülteciler nedeniyle 'U' dönüşü yaptı. Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Yunanistan'a mültecileri kendi ülkesine göndermemesi için adeta 'para' teklif ediyor. Alman basını, federal hükümet ile Yunan maliyesi arasında krizin çözülmesi halinde şartların yumuşatılabileceğinden ve mali yardımdan bahsetti. Ancak Yunanistan'ın kemer sıkma politikasının gevşetilmesi için Almanya dışında diğer AB ülkelerinin de onayı gerekiyor.

TIRAŞA KARŞILAR

AB içinden birçok kurum ve hükümet saç tıraşına karşı. Yunanistan için borç faizinin milli gelire oranı olan yüzde 15 hedefinin yumuşatılması gündeme gelebilir. Avrupa Birliği'nin bu kararı almasının bir diğer etkisinin de Uluslararası Para Fonu'nu (IMF) tekrar oyunun içine çekmek olacağı belirtiliyor. Çünkü, IMF Yunanistan müzakereleri sırasında da kemer sıkma önlemlerinin ağır olduğunu ve bir saç tıraşının gerekliliğini savunmuştu.

400 BİN MÜLTECİ

Yunanistan'a yılbaşından bu yana 400 bin mülteci akın ederken bir bölümü de denizde yaşamını yitirdi. Mülteciler büyük bölümü Almanya'ya gitmek istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mülteci krizi Komşu'da kemeri bollaştırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN