Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hitler'in kafatası için inanılmaz iddia

Ruslar'ın 1945'te ele geçirip Hitler'in olduğunu iddia ettikleri kafatası üzerinde araştırma yapan bilim insanları açıkladı: O kafatası aslında bir kadına ait!

Giriş Tarihi: 24.10.2015
Hitler'in kafatası için inanılmaz iddia
Harvard Üniversitesi'nden bir grup bilim insanı, Nazi Almanyası'nın lideri Adolf Hitler'in Sovyetler Birliği tarafından 1945'te ele geçirilen ve saklanan kafatasını genetik laboratuvarında inceledi: Alman liderin olduğu iddia edilen kafatasının bir kadına ait olduğu belirlendi. Harvard'ın adli tıp antropoloğu Prof. Hans Verner, kafatasının bir kadına işaret ettiğini belirterek, "Connecticut Üniversitesi'nin 2009'da yaptığı benzer genetik çalışma da aynı sonuca varmıştı ama biz bu sonucu nasıl kabul edebileceğimizi düşünüyoruz. Bu nasıl mümkün olabilir? Hitler hayatının böylesine önemli bir kısmını tarihçilerden bu kadar uzun süre nasıl saklayabilmiş olabilir" sorularıyla şaşkınlığını anlattı. Hitler'in kafatasının en derinlikli şekilde incelendiği araştırmanın, günümüzün en ileri teknolojik yöntemleriyle yapıldığı belirtiliyor. World News Daily Report isimli internet sitesine konuşan çalışmaya katılan Harvardlı doktora öğrencisi James K. O'Connor da, "Rusya Devlet Arşivi'nden verilen kafatası, yüzde yüz bir kadına ait" diyerek Verner'i destekledi. İsviçreli yazar ve ünlü bir tarihçi olan Abraham Zerlig de aynı iddiayı 38 yıl önce dile getirmişti.

HİTLER'İN SIRRI ORTAYA ÇIKTI

DOKTORU DA SÖYLEMİŞ!

1976'da en çok satanlar listesine giren, Die Frau Hinter Hitler (Hitler'in Arkasındaki Kadın) isimli kitabın yazarı olan Abraham Zerlig, "Batı Berlin Üniversitesi'nde 1970'li yıllarda eğitmenlik yaparken Hitler'in tıbbi dosyalarına erişme şansım olmuştu. Hitler'in kişisel doktoru olan Helmut Lang, Hitler'in psikolojik anomaliler gösterdiğini not ederek kadın olduğuna inandığını belirten ifadeler kullanmış" sözleriyle Harvard Üniversitesi'nin DNA incelemesi sonuçlarını onayladı. Harvard'ın çalışmasını ve Zerlig'in konuyla ilgili düşüncelerini anlatan Hunting Hitler isimli belgesel, önümüzdeki ay History Channel'da yayımlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hitler'in kafatası için inanılmaz iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN