'Kaddafi ve Saddam dönemi daha iyiydi'

Giriş Tarihi: 27.10.2015
'Kaddafi ve Saddam dönemi daha iyiydi'

ABD'de başkan adayı Donald Trump, "Saddam Hüseyin ve Muammer Kaddafi gibi diktatörlerin bulunduğu dönemde Ortadoğu daha iyiydi" dedi

ABD'de önümüzdeki yıl sonunda yapılacak başkanlık seçimleri için yarış kızışırken, Cumhuriyetçi Parti'nin bir numaralı aday adayı Donald Trump, dikkat çekici açıklamalar yapmaya devam ediyor. CNN'ye bir röportaj veren Trump, "Ortadoğu, Saddam Hüseyin ve Muammer Kaddafi gibi diktatörler döneminde daha iyi bir yerdi" fikrini savundu.

"ORDU GÜÇLENMELİ"
"Libya'ya bakın, Irak'a bakın. Eskiden Irak'ta terörist yoktu. Şimdi teröristlerin bir numaralı eğitim sahası Irak oldu" diyen Trump "Saddam iyi bir adamdı demiyorum, korkunç biriydi. Fakat işler onun döneminde daha iyiydi" ifadelerini kullandı. "Artık Irak ve Libya diye bir yer kalmadı. Orada neler olduğunu kimse bilmiyor" şeklinde konuşan Trump "Bütün Ortadoğu felakete sürüklendi. Bu ülkeler Hillary Clinton ve Barack Obama döneminde çöktü" dedi. Emlak zengini, müteahhit ve televiyon programcısı olan Trump, tüm bu durumdan çıkış yolu için ise ABD ordusunun güçlendirilmesi gerektiğini savundu.

BU GÖRÜNTÜLER İLK DEFA YAYINLANDI


"LADİN'İ TAHMİN ETTİM"

Kamuoyu yoklamalarında cumhuriyetçilerin tüm adaylarını geride bırakmayı başaran Trump, önceki akşam katıldığı bir diğer televizyon programında da "2000'de yazdığım kitabımda Usame bin Ladin'in başımıza bela olacağını söylemiştim. Sonra ne oldu? Aradan 19 ay geçince İkiz Kuleler'i yıkıp binlerce kişinin ölümüne sebep oldu" açıklamalarında bulunmuştu. 4 milyar doların üzerinde bir serveti olan Trump, göçmenlere karşı da sert bir dil kullanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kaddafi ve Saddam dönemi daha iyiydi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN