İran'da açılan Türklere ait helal fast food bir gün sonra kapatıldı

Fast food zinciri Kentucky Fried Chicken'ın Türklere ait önceki gün İran'ın başketi Tahran'da açılan şubesinin bir günlük faaliyetten sonra kapatıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 4.11.2015 10:24
İran'da açılan Türklere ait helal fast food bir gün sonra kapatıldı
Fast food zinciri Kentucky Fried Chicken'ın (KFC) önceki gün İran'ın başketi Tahran'da açılan şubesinin bir günlük faaliyetten sonra kapatıldığı bildirildi.

RASMİ HABER AJANSI DUYURDU

Yarı resmi Tasnim Haber Ajansı'na göre, KFC'nin resmi olarak Tahran'da açılan ilk şubesi dün polis tarafından izinsiz olduğu gerekçesiyle kapatıldı.


İRAN ÖNCE İZİN VERDİ

Tasnim geçen hafta yayımladığı haberinde İran hükümetinin KFC'ye "İranlı Helal KFC" adıyla şube açabilme izni verdiğini açıklamıştı. Haberde, bir diğer Amerikan fast food zinciri Burger King'e de ülkede faaliyet izni verildiği belirtilmişti.

"HAMANEY YASAKLADI"

İran Ticaret Odası Başkanı Ali Fazıli konuyla ilgili olarak IRNA'ya yaptığı açıklamada, "İran'da açılan Helal KFC restoranının ABD'li fast food zinciri ile bir ilgisi olmadığını" belirtti. Fazıli, "Dini lider Hamaney'den gelen talimatlar doğrultusunda Batılı markalara ülkede faaliyet gösterme izni vermediklerini" söyledi.

"ŞİRKET TÜRKLERE AİT "

Tabnak sitesine konuşan Tahran'daki KFC şubesinin sahibi Abbas Pazuki, şirketin Amerikan KFC şirketiyle bir bağlantısı olmadığını savunarak, "Biz Helal KFC markasıyla bir Türk şirketiyiz. Şirketimiz Müslümanlara ait ve İslam ülkelerinde faaliyet göstermeyi hedefliyoruz. Helal KFC'nin kapatılması yanlış anlamadan kaynaklanıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'da açılan Türklere ait helal fast food bir gün sonra kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN