Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı’nın adı Somali’de su kuyusuna verildi

Hürriyet ve Adalet İnisiyatifi (HAİ) susuzluk ile boğuşan Afrika’da ilk kuyusunu açtı. 2014 senesinde HAİ’nin Somali’de su kuyusu açma amacıyla başlattığı “Temiz Suya Susadım” projesi kapsamında açılan ilk kuyuya ise “Hürriyet ve Adalet İnisiyatifi Recep Tayyip Erdoğan Su Kuyusu” ismi verildi. Recep Tayyip Erdoğan Su Kuyusu Somali’de 650 ailenin su ihtiyacını karşılayacak.

Giriş Tarihi: 5.11.2015 17:16
Cumhurbaşkanı’nın adı Somali’de su kuyusuna verildi

İnisiyatif, projeyi İstanbul bazında gerçekleştirip Eminönü, Üsküdar, Eyüp, Bakırköy, Kadıköy'de kurulan standlarda çalışan gönüllü öğrencilerin çabaları ve her görüşten insanın destek ve yardımlarıyla Somali'nin Hiran Bölgesi'nin Baladwein Mevkii'nde İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla 7 Temmuz'da kuyuyu açarak tamamladı. Kurulan su kuyusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi verilirken kuyunun, bölge civarında bulunan 650 ailenin su ihtiyacını karşılaması planlandı. Kuyu açma projesine destek verenler arasında Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçan aileler de var.

Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kolları bünyesinde Seyfullah Akgün koordinatörlüğünde kurulan Hürriyet ve Adalet İnisiyatifi, İstanbul genelinde 45 üniversitede aktif olarak çalışmalarına devam ediyor. İnisiyatif daha önce Diyarbakır'da katledilen Yasin Börü'nün anısına kurmayı planladıkları "Yasin Börü Kütüphanesi" adlı kütüphane projesiyle gündeme geldi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı’nın adı Somali’de su kuyusuna verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN