Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kebap yemeyin, Türkiye'ye tatile gitmeyin"

Giriş Tarihi: 9.11.2015 10:46
Kebap yemeyin, Türkiye'ye tatile gitmeyin

'da İslam karşıtı PEGIDA hareketi taraftarları gösteri düzenledi. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği gösteride 20 kişi gözaltına alındı

'nın Utrecht kentinde, ırkçı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi taraftarlarının düzenlenen gösteride 20 kişi gözaltına alındı.

Geçen ay Utrecht'in merkezinde gerçekleştirdikleri eylemleri olaylı geçen yanlılarına bu kez şehrin dışında gösteri yapmalarına izin verildi.

Hogelandsepark meydanında düzenlenen eylemde göstericilere yürüyüş izni verilmezken, polis gösteri alanında geniş güvenlik önlemleri aldı.

PEGIDA taraftarları gösteri sırasında ellerinde İslam karşıtı sloganların yazılı olduğu pankartlar taşırken, mitingde yapılan konuşmalarda da göçmen ve Müslümanların sınır dışı edilmesi çağrısında bulundular.
Savcılık kararı gereği suç unsuru taşıyan bazı pankartlara izin verilmezken, PEGİDA karşıtı bir grubun gösteriye müdahale girişimi de meydanda gerginliğe neden oldu.
Gösteriyi düzenleyen Edwin Wagensveldde, PEGIDA destekçilerinden 'artık kebap yememeleri ve Türkiye'ye tatile gitmemelerini' istedi.

Polis, zaman zaman tansiyonun yükseldiği gösteride yaklaşık 20 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Geçen sene Ekim ayında kurulan ve ilk gösterisini Almanya'nın Dresden kentinde düzenledikten sonra hızla diğer ülkelere de yayılan PEGIDA, Müslüman ve göçmen karşıtı ırkçı, ayrımcı görüşleriyle biliniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kebap yemeyin, Türkiye'ye tatile gitmeyin"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN