'te mültecilere ırkçı yaklaşım!

'in ırkçı partisi "İsveç Demokratları" mültecileri caydırmak için Yunanistan'ın Midilli adasına giderek bildiri dağıttı. Partinin bildiri dağıttığını doğrularken, mültecilerin gelişini engellemek için "Avrupa'da mülteciler için para yok, iş yok, ev yok" ifadeleri kullanıldı.

Giriş Tarihi: 10.11.2015 10:52 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:45
İsveç'te mültecilere ırkçı yaklaşım!

'te ırkçı parti olarak bilinen "İsveç Demokratları" partisi, mültecilerin gelişini engellemek için Yunanistan'ın Midilli adasına giderek, Avrupa'ya geçmeye çalışan mültecilere bildiri dağıttı. Partinin doğruladığı bildiride, ırkçı içerikler yer alıyor.

"MÜLTECİLERE İŞ YOK, EV YOK"

Dağıtılan bildirilerde mültecilere "iş yok, para yok, ev yok" deniyor. Parti ayrıca Suriyeli göçmenlerin yoğun olarak bulunduğu AB ülkelerinin 20 değişik yerinde de bildiri dağıtıyor. Geçen hafta ırkçı partinin Midilli adasında bildiri dağıttığı söylentisinin sosyal medyada yayılmasından ardından parti yönetimi yorum yapmaktan kaçınmıştı.

"TESETTÜR YASAK!"

Irkçı partinin dağıttığı bildiride helal et kesiminin ve tesettür giyimin yasaklanacağı gibi asılsız bilgiler yer alıyor. Irkçı partinin 15 Ekim'de aldığı kararla faaliyetlerinin parlamento dışında yoğunlaştırılması kararlaştırılmıştı. Dağıtılan bildirinin başlığında "para yok, iş yok, ev yok" yazdığı görüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsveç'te mültecilere ırkçı yaklaşım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN